FAQ

Na wizytę w Nie Po Drodze Tattoo możesz umówić się osobiście, telefonicznie lub mailowo. Rezerwacja terminu następuje po ustaleniu kilku niezbędnych informacji:

  • określeniu rozmiaru, tematyki i stylu, w którym zostanie wykonany tatuaż;

  • wybraniu konkretnej daty i godziny;

  • wpłacie zadatku w wysokości 100 zł (osobiście lub przelewem).

W naszym studiu tatuażu wykonujemy zabiegi osobom, które ukończyły 18 rok życia. Jeśli jednak masz nie mniej niż 16 lat, istnieje możliwość wykonania tatuażu za zgodą i w obecności opiekuna prawnego. Przed umówioną wizytą opiekun/rodzic wypełnia specjalny formularz, w którym wyraża zgodę na wykonanie zabiegu.

To jedno z najczęściej zadawanych pytań. Na cenę tatuażu składa się kilka czynników. Poniżej garść informacji, które nieco tę kwestię rozjaśnią.

  • Średnia cena sesji całodziennej w polskim studiu to 1200-1600 zł.

  • Nie wszystkie projekty, a zwłaszcza te większe i bardziej skomplikowane, da się wykonać w ramach jednej sesji. Nie wynika to absolutnie z chęci zarobku (niestety, takie zarzuty padają dosyć często), a od stylu, techniki i tempa pracy danego tatuatora.

  • Wiele zależy też od samopoczucia Klienta i jego progu wytrzymałości na ból.

  • Ważną składową procesu wyceny, o której notorycznie się zapomina, jest praca samego tatuatora. To nie jest zajęcie biurowe, które rozpoczyna się o 11:00 i kończy o 18:00. Profesjonalny i poważnie podchodzący do swoich obowiązków tatuator jest w pracy niemal non stop: tatuuje, odpisuje na wiadomości, tworzy projekty, wprowadza poprawki do projektów, rysuje wolne wzory, przygotowuje printy, spotyka się z Klientami na konsultacje – wszystko to robi z dokładnością i dbałością o detale.

  • Dobry tatuator to artysta, którego wyróżnia autorski styl. Do każdego Klienta podchodzi indywidualnie: zbiera materiały, szuka inspiracji, dokłada wszelkich starań, aby końcowy efekt był niepowtarzalny. Co to oznacza? Dla każdego Klienta powstaje inny, jedyny w swoim rodzaju wzór, którego rysowanie (i ewentualne poprawki, akceptacja Klienta) zajmuje zazwyczaj kilka godzin (a czasem nawet kilka dni).

  • Osobną kwestią jest kosztowna infrastruktura – tatuatorzy pracują na profesjonalnym sprzęcie i do każdej sesji używają jednorazowych, sterylnych materiałów.

Pamiętajmy, że tatuaż nie jest artykułem pierwszej potrzeby. To unikatowa ozdoba o wysokich walorach artystycznych. Jeśli więc mamy ochotę na takową, lepiej dołożyć i być zadowolonym, niż oszczędzać i narażać się na powikłania zdrowotne

Wpłacony osobiście lub przelewem zadatek jest dla nas gwarancją dotrzymania umówionego terminu wizyty. Zostaje on wliczony w cenę tatuażu.

Owszem, istnieje możliwość zakupienia w naszym studiu bonów podarunkowych na dowolną kwotę. Voucher jest ważny 12 miesięcy od daty zakupu.

Oczywiście, choć z zastrzeżeniem, że ostateczna decyzja zależeć będzie od tego, w jakim stanie jest tatuaż, który ma zostać zakryty (nie każdy tatuaż, zwłaszcza dużych rozmiarów, da się przykryć podczas jednej sesji, często też przed wizytą wymagane jest rozjaśnienie go zabiegiem laserowym). Najlepiej przesłać nam zdjęcie lub pojawić się osobiście w studiu, a my określimy wówczas, jakich poprawek jesteśmy w stanie się podjąć.

Wszystko zależy od rodzaju uszkodzenia skóry. Jeśli blizny są dokładnie wygojone – nie ma przeciwwskazań. Jeśli jednak są to blizny przerostowe, typowe dla oparzeń skóry, wymagana będzie konsultacja z dermatologiem.

Warto nadmienić, że tatuaż na bliznach nie pełni jedynie funkcji ozdobnej. Poza zniewelowaniem niechcianych skaz oraz związanego z nimi dyskomfortu, wpływa też znacząco na wzrost poczucia własnej wartości.

W naszym studiu nie podejmujemy się tatuowania okolic intymnych.

Prawdę mówiąc, ciężko przewidzieć, jakie komplikacje może nieść za sobą zrobienie tatuażu w czasie ciąży. Wiele zależy od kondycji skóry (jest w tym czasie bardziej rozciągnięta, efekt finalny po zabiegu może nie być zatem zadowalający) i aktualnego stanu zdrowia Klientki. Ponadto nie ma jednoznacznych wyników badań dotyczących związków chemicznych zawartych w tuszach a ich wpływem na rozwój płodu. W naszym studiu priorytetem są zawsze względy bezpieczeństwa, więc na początku przeprowadzamy z Klientką wywiad. Ostateczna decyzja należy jednak od tatuatora.

Istnieje taka możliwość. Niektóre tusze, czyli po prostu związki chemiczne, mogą powodować reakcje alergiczne. Najsilniej uczulają tusze w kolorze czerwonym i żółtym. Objawy nie pojawiają się natychmiast, lecz dopiero po jakimś czasie – bywa, że nawet po kilku latach (sic!). Najczęstsze objawy alergii: skóra swędzi, jest wyraźnie podrażniona i zaczerwieniona. Mogą pojawić się pęcherze i wypryski. Warto wówczas udać się do specjalisty i zakupić odpowiednie medykamenty w celu złagodzenia nieprzyjemnych objawów.