faq

Jak umówić się na tatuaż ?

next

Na początek zachęcamy do zapoznania się z pracą naszych tatuażystów. Każdy z nich pracuje w innym stylu i może wykonać twoją wizję w inny sposób. Jeśli nie będziesz mógł się zdecydować tudzież będziesz miał wątpliwości SMIAŁO wal do nas, z radością pomożemy Ci w doborze odpowiedniej osoby

Jak już ustalimy pomysł, miejsce oraz wielkość tatuażu, razem wybierzemy datę. a następnie możesz umówić się na tatuaż bezpośrednio w studio. Preferujemy ten sposób ze względu na możliwość przeprowadzenia konsultacji twarzą w twarz :) Zapisy prowadzimy również poprzez fanpage na Facebook oraz maila.

W celu potwierdzenia rezerwacji terminu wymagamy wpłatę zadatku.

Ile kosztuje tatuaż ?

next

Cena uzależniona jest od wielkości tatuażu, projektu, czasu wykonania oraz tatuażysty który będzie wykonywał twój tatuaż. Wzór przygotowywany jest indywidualnie stąd też podanie konkretnego cennika na stronie jest niemożliwe. Jednakże, minimalna cena w naszym studio to 300 zł.

Jak przygotować się na sesje?

next

Dzień wcześniej nie pij alkoholu, porządnie się wyśpij a rano zjedz extra śniadanie. Ubierz wygodne ubranie, niekoniecznie wyjściową garsonkę czy białą koszulę. Niestety może zdarzyć się podczas tatuowania, że tusz znajdzie się na twoim ubraniu a z doświadczania wiemy, że jest on ciężki do pozbycia się ;) Najważniejsze by przyjść do studio w świetnym humorze i dobrym samopoczuciu. Tatuaż boli to prawda, ale potrwa to tylko chwilę… no może kilka godzin ;)

Jak dbać o tatuaż?

next

Przygotuj:

1. Ręczniki papierowe
2. Folię spożywczą
3. Krem do gojenia Balm Tattoo
4. Papierowy plaster(Viscoplast)
5. Mydło w dozowniku

W ciągu pierwszych 48h. ok. 4 razy dziennie - zdejmij folię ochraniającą, ostrożnie umyj swój tatuaż ciepłą wodą z mydłem(używaj do tego celu mydło w dozowniku), osusz papierowym ręcznikiem, a następnie owiń tatuowane miejsce nowym kawałkiem folii spożywczej i zabezpiecz papierowym plastrem.

Folia spożywcza* służy nie tylko zabezpieczeniu tatuażu przed bakteriami, ale co ważniejsze odcina dopływ powietrza zapobiegając zasychaniu osocza na powierzchni skóry - innymi słowy nie pozwala na powstanie strupków. Pamiętaj, aby przez pierwsze 2 dni folie nosić ciągle(dzień i noc) - z przerwami jedynie na mycie i smarowanie(ok. 10 min.).

Po upływie 2 dni - powtarzaj cykl mycia - osuszania jednak nie stosuj już folii spożywczej. Każdorazowo po osuszeniu tatuażu ręcznikiem papierowym dokładnie posmaruj wytatuowane miejsce odpowiednią maścią(Balm Tattoo)

Podczas procesu gojenia ubieraj bawełniane ubrania. Unikaj materiałów, które mogły by podrażnić gojące się miejsce(wełna, sztuczne/nieoddychające materiały). Kontynuuj do momentu, w którym zejdą wszystkie strupki, a tatuaż całkowicie się zagoi (ok. 14 dni.).

POSTĘPOWANIE W WYPADKU ZASTOSOWANIA OPATRUNKU DO TATUAŻU: DERMALIZE, SANIDERM, UNISTAR TATTOO FILM

Tatuator po wykonaniu zabiegu zamiast folii spożywczej może zastosować, specjalny opatrunek, który został stworzony do gojenia tatuażu. Jest to cienka folia paro-przepuszczalna, która zapewnia wilgotne środowisko w trakcie gojenia w pierwszym i najbardziej krytycznym etapie gojenia rany tatuażu. Chroni nowy tatuaż od tarcia i zapewnia wodoodporność od zewnętrznej strony, tworzy powłokę antybakteryjną, która zapobiega powstawaniu patogenów i dostawaniu się zanieczyszczeń zewnętrzych na ranę. Jest bardzo wygodny w użytkowaniu, praktycznie niewyczuwalny, elastyczny i rozciągliwy, co pozwala na umieszczenie w dowolnym miejscu na ciele i pozostawanie na dłużej niż kilka dni. Zmniejsza strupy, zmniejsza ryzyko zakażenia, nie brudzi ubrania, chroni przed drażniącymi czynnikami jak dotyk materiału z ubrań, lub czynnikami zewnętrznymi.

Opatrunek taki nosimy nieprzerwanie przez 24h. Po upływie tego czasu usuwamy opatrunek, porządnie myjemy tatuaż ze zgromadzonego pod opatrunkiem osocza ciepłą wodą z mydłem (mydło w dozowniku! nie używamy mydła w kostce), osuszamy tatuaż ręcznikiem papierowym i smarujemy kremem do gojenia ( Balm Tattoo). Od tego momentu powtarzamy cykl mycia i smarowania aż do całkowitego wygojenia tatuażu (zejścia wszystkich strupków).

*ciemny płyn/„maź”, która gromadzi się pod opatrunkiem jest zjawiskiem naturalnym - jest to osocze, krew oraz tusz

UWAGA

nie dopuszczaj do przesuszania tatuażu - pamiętaj o myciu i smarowaniu kremem;

nie zrywaj strupków, gdyż możesz w ten sposób doprowadzić do powstania blizn. Strupki zejdą same;

nie korzystaj z solarium, sauny, basenów - nie bierz długich kąpieli, a krótkie prysznice. Zapobiegniesz w ten sposób namoczeniu tatuażu, które może źle wpłynąć na wygląd tatuażu po zagojeniu. Korzystanie z akwenów wodnych może z kolei powodować infekcję;

nie wystawiaj tatuażu na działanie promieni słonecznych przez pierwsze 6 tyg. Po upływie tego czasu chroń swój wzór kremami z filtrem SPF 50, albo specjalnym kremem Balm Tattoo SPF 50;

nie drap gojącego się tatuażu. W trakcie gojenia może pojawić się świąd i jest to naturalne zjawisko. Drapanie może spowodować powstanie blizn;

nie dotykaj i nie pozwalaj innym dotykać świeżo wykonanego tatuażu! Może w ten sposób dojść do przeniesienia bakterii i poważnych infekcji/zakażenia;

nie sugeruj się „poradami”/głosami z for internetowych


W razie jakichkolwiek pytań/wątpliwości dzwoń o każdej porze dnia i nocy

Studio tel. (12) 202 02 66

Jak dbać o piercing?

next

Czyszczenie biżuterii oraz dezynfekcja miejsca przekłucia.

1. Zanim przystąpisz do czyszczenia pamiętaj o uprzednim dokładnym umyciu rąk najlepiej antybakteryjnym mydłem. Nigdy nie dotykaj przekłutego miejsca brudnymi rękami! Jest to ważne, aby uniknąć infekcji.

2. Czyszczenie przekłutego miejsca i biżuterii powinno się odbywać rano jeśli to możliwe w południe oraz wieczorem, każdego dnia w pierwszym okresie gojenia się.

3. Podczas czyszczenia używaj przegotowanej wody, rumianku bądź szałwii. Delikatnie namocz miejsce przekłucia używając do tego gazika lub pałeczek kosmetycznych.

4. Na Twojej biżuterii podczas gojenia będą się osadzały naturalne wydzieliny Twojego ciała, które będą tworzyły zeschnięty strupek. Pamiętaj, aby przed usunięciem strupka mocno go namoczyć co ułatwi Ci usunięcie strupka z biżuterii. Nigdy nie zdrapuj paznokciami zaschniętych strupków !

5. Jeśli strupki zostały całkowicie usunięte możesz w zależności od rodzaju biżuterii delikatnie kilka razy poruszać kolczykiem tam i z powrotem. (nie musisz ruszać kolczykiem w pierwszych dniach po przekłuciu)

6. Pamiętaj, aby podczas procesu gojenia oraz czyszczenia nie wyjmować kolczyka z uwagi na zagrożenie nadmiernego podrażnienia kanału przekłucia, co może doprowadzić do rozrostu ziarniny.

7. Czyszczenie powinno się wykonywać przez cały okres czasu gojenia.

8. Dodatkowo po czyszczeniu możesz użyć płynu do dezynfekcji ran i błon śluzowych Octenisept. Octenisept jest produktem niemieckim, który już od dawna jest oferowany przez profesjonalnych piercerów. Przyśpiesza proces gojenia i pomaga w leczeniu przewlekłych nie gojących się ran. W naszym kraju można go zakupić w dobrze wyposażonych aptekach. Przed zastosowaniem dokładnie przeczytaj właściwości preparatu oraz zalecenia producenta.
Unikaj potrójnych antybiotyków tzn. Maści które wykorzystują współdziałanie 3 antybiotyków.!!!
Pamiętaj, że nie możesz używać długotrwale antybiotyku!!!

Czego unikać:

1. Spożywania dużej ilości alkoholu w początkującym okresie gojenia się przekłutego miejsca

2. Jeśli jesteś zmuszony/zmuszona do posmarowania miejsca przekłucia maścią z antybiotykiem, pamiętaj, aby nanosić minimalne ilości maści, ponieważ zbyt obfite smarowanie może spowodować powstanie klejącej pozostałości, która będzie blokowała dostęp powietrza i w rezultacie możemy tylko pogorszyć sytuację.

3. Nie przesadzaj z czyszczeniem przekłutego miejsca, 2 -3 razy dziennie wystarczy. Przesadna opieka może źle wpłynąć na proces gojenia.

4. Nie używaj zbyt wielu produktów do pielęgnacji i czyszczenia. Używanie zbyt wielu specyfików również źle może wpłynąć na proces gojenia. Ponad to jest większe prawdopodobieństwo napotkania substancji, która może wywołać alergię. Szczególnie dotyczy to różnych mieszanek ziołowych.

5. Unikaj ustnego kontaktu z drugą osobą w obrębie świeżo przekłutego miejsca.

6. Podczas okresu gojenia nie używaj plastrów lub innych opatrunków, ponieważ blokują one dostęp powietrza a klej użyty w plastrach może czasami spowodować odparzenia.

7. Natomiast jeśli masz pracę, w której jest zagrożenie zabrudzenia miejsca przekłucia to plasternie jest rozwiązaniem! Należy się dobrze zastanowić czy jest sens wykonywać w takim przypadku zabieg kolczykowania.

8. Unikaj spania w pozycji, która uciskała by Twój kolczyk.

9. Zanim miejsce przekłucia nie będzie wygojone nie wieszaj żadnych dodatkowych ozdób oraz nie zakładaj dodatkowych nakładek.

10. Unikaj kąpieli w stawach, jeziorach, rzekach a w szczególności basenach publicznych jeśli twoje miejsce przekłucia nie jest jeszcze w pełni wygojone. W takich miejscach jest mnóstwo bakterii, które bez problemu dostaną się do twojego miejsca przekłucia i mogą spowodować infekcję.

11. Pamiętaj, aby podczas procesu gojenia oraz czyszczenia nie wyjmować kolczyka z uwagi na zagrożenie nadmiernego podrażnienia kanału przekłucia, co może doprowadzić do rozrostu ziarniny.

12. Jeśli posiadasz wygojone miejsce przekłucia a Twój styl życia co jakiś czas zmusza Cię do wyjmowania kolczyka używaj biżuterii z gwintem wewnętrznym. Likwidujesz wtedy ryzyko podrażnienia gwintem kolczyka kanału przekłucia.

13. Unikaj również kąpieli w wannie z uwagi na gromadzenie się tam bakterii. Podczas gojenia najlepszy jest prysznic.

14. Jeśli jesteś osobą uprawiającą jakiś rodzaj sportu to unikaj ćwiczeń, które powodowały by nacisk na miejsce przekłucia

Zalecenia dotyczące pielęgnacji przekłutego języka:

Wiele osób myśli, że przekłucie języka jest bardzo bolesne. Prawda jest taka, że nie można się bardziej mylić! O przekłuciu języka można powiedzieć, że jest one najmniej bolesnym zabiegiem ze wszystkich możliwych przekłuć.

Następstwa przekłucia odczujemy dopiero po paru godzinach lub w dniu następnym. Język mocno spuchnie i będzie się utrzymywał w takim stanie od 4 do 7 dni. To, że język spuchnie jest rzeczą całkowicie normalną, dlatego ważnym elementem jest, aby kolczyk założony po przekłuciu był na tyle długi, aby opuchlizna go nie wchłonęła.

Aby zmniejszyć opuchliznę oraz wspomóc gojenie postępuj według poniższych zaleceń:


1. Kilka razy dziennie (szczególnie po posiłku) płucz jamę ustną DENTOSEPTEM, chłodnym rumiankiem lub szałwią.

2. Możesz również zamrozić rumianek w kształcie kostek lodu i ssać lodowo-rumiankowe kostki.

3. Jeśli jesteś uczulony na rumianek zastąp go szałwią.

4. Zmień swoja szczoteczkę do zębów na na nową z miękkim włosiem i używaj łagodnej pasty do zębów.

5. Przez okres gojenia, podczas snu używaj dodatkowej poduszki. Utrzymywanie głowy nad sercem zmniejsza opuchliznę.

6. W pierwszych dniach po przekłuciu możesz zażyć “ibuprofen” , który jest niesterydowym lekiem przeciwzapalnym o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Zażywany według dołączonej ulotki może zmniejszyć dyskomfort oraz opuchnięcie języka.

7. Umytymi rękoma w mydle antybakteryjnym sprawdzaj codziennie rano oraz wieczorem czy kuleczki są mocno dokręcone.

8. Pamiętaj zdrowszy Twój styl życia będzie bardzo pozytywnie wpływać na proces gojenia się przekłutego miejsca.

Przygotowanie rumianku lub szałwii.

1. Kup w sklepie małą plastikową butelkę z wodą mineralną (nie gazowaną).

2. Z wody mineralnej zaparz herbatkę z rumianku.

3. Po wystygnięciu, wlej herbatę z powrotem do butelki i umieść w zamrażalniku

Gdy herbata się zamrozi, noś ją przy sobie np. W torebce, plecaku...

Zmrożonym rumiankiem kilka razy dziennie (szczególnie po posiłku) płucz jamę ustną.

Czego unikać podczas okresu gojenia:

1. Jeśli masz partnera/partnerkę podczas gojenia się języka musisz zrezygnować z całowania oraz seksu oralnego.

2. Nie używaj do płukania jamy ustnej mieszanek ziołowych, które zawierają np. Arnikę, która w kontakcie z raną może powodować dodatkowe opuchnięcie. Pamiętaj używając preparatów o licznym składzie większe jest prawdopodobieństwo, że któryś ze składników może uczulić lub źle wpłynąć na proces gojenia.

3. Unikaj żucia gumy, tabaki, wkładania do ust ołówków, długopisów, okularów itp.

4. Nie dziel się z znajomymi napojami, unikaj spożywania napoi/pożywienia z tych samych naczyń.

5. Zaprzestań (ogranicz) palenia papierosów lub innych używek. Może wydłużyć to proces gojenia i spowodować większe opuchnięcie.

6. Ogranicz do zera spożywanie napojów alkoholowych.

7. Nie spożywaj takich leków jak aspiryna itp.

8. Powstrzymaj się od jedzenia gorących lub ostrych potraw. To samo dotyczy gorących napojów.

9. Nie wskazane jest spożywanie przez pierwsze dni gojenia produktów mlecznych zawierających żywe kultury bakterii np.jogurtów ,kefirów itp.

10. Nie baw się kolczykiem, ponieważ utrudnia to gojenie.
Pamiętaj ! Nawet po zagojeniu i wymianie na krótszy kolczyk, nadmierne bawienie się kolczykiem a w szczególności stukanie o zęby może uszkodzić szkliwo nazębne i powodować osuwanie się dziąseł.
Prawidłowo założony kolczyk po wymianie na krótszy nie powinien podczas mówienia obijać o zęby.

Okres gojenia się poszczególnych miejsc przekłucia(podany w miesiącach „m")

Uszy: ok 1 do 2 m, chrząstki nawet do 4 m

Nos: płatek ok 2 m, przegroda nosowa, ok 3 m, vertical ok 3 m

Brew: standard, horizontal, anti - ok 3 m

Warga: standard - ok 2 m, madonna ok 2 m, lowbret ok 2 m

Policzek: ok 3m

Język: standard 1m, venom 1m, tongue web 1m

Pępek: ok 2-3 m

Sutki: od 2-6!m

Dane do wpłaty zadatku

next

Numer konta: 41 1140 2004 0000 3102 7742 2098

Tytuł: Zadatek - Imię - Data - Imię tatuażysty

Kwota: ??? zł

Odbiorca: AMAGA SP. Z O.O.

Adres: Nadwiślańska 11/329 30-527 Kraków

Regulamin Studio Tatuażu NIE PO DRODZE

next

1. Wykonujemy tatuaże oraz piercing osobom, które ukończyły 18 lat. Istnieje możliwość wykonania tatuaży czy piercingu osobom młodszym (nie mniej niż 16 lat) jednak tylko pod obecność prawnego opiekuna.

2. Gwarantujemy sterylność używanych przez nas narzędzi, igieł, kolczyków etc. Wszystkie używane do tatuowania czy piercingu narzędzia są jednorazowego użytku.

3. W celu potwierdzenia rezerwacji umówionego terminu wymagana jest wpłata ZADATKU. Kwota zadatku uzależniona jest od ceny wykonywanego tatuażu czy piercingu. ZADATEK jest bezzwrotny. Zadatek wpłacany jest osobiście w studio bądź przelewem na konto firmowe, w terminie do 3 dni od daty umówienia terminu.

4. Projekt tatuażu jest pokazywany na miejscu w dniu tatuowania. Nie wysyłamy wcześniej przygotowywanych projektów.

5. Nie wykonujemy tatuaży czy piercingu osobom będącym pod wpływem alkoholu, narkotyków, środków psychoaktywnych i odurzających

6. Po skończonym tatuowaniu oraz piercingu każdej osobie zostaną przekazane informacji na temat najlepszego sposobu dbania oraz gojenia tatuażu oraz piercingu. Zostanie również przekazana w formie papierowej „instrukcja postępowania oraz pielęgnacji”.

7. Zastrzegamy sobie możliwość odmowy wykonania tatuażu czy piercingu, bez podawania przyczyny bądź w przypadku zaistnienia sytuacji patrzpkt. 5 i 9

8. Zastrzegamy sobie możliwość zmiany terminu umówionego tatuażu czy piercingu, jedynie w sytuacjach losowych. Jeśli osoba która zarezerwowała termin nie zgodzi się na jego zmianę, zadatek zostanie zwrócony.

9. Klient zobowiązany jest do możliwie jak najwcześniejszego poinformowania studio o niemożności pojawienia się na umówiony termin.

10. W przypadku jeśli w dniu umówionego tatuażu czy piercingu, umówiona osoba, jest chora lub ma różnego rodzaju zmiany skórne w okolicach planowanego tatuażu czy piercingu, wymagamy wcześniejszego poinformowania o zaistniałej sytuacji.

11. Na stanowisku tatuażu czy piercingu mogą znajdować się tylko tatuażysta/piercer oraz osoba na której wykonywany jest zabieg(z wyjątkiem osób niepełnoletnich)

12. Płatności przyjmujemy gotówką bądź kartą płatniczą. Jedynie w polskiej walucie.

13. W studio obowiązuje BEZWZGLĘDNY zakaz spożywania alkoholu, środków odurzających i palenia wyrobów tytoniowych.

14. Wszystkie wykonane przez nas projekty, wzory czy tatuaże objęte są prawemo własności intelektualnej oraz prawem autorskim. Powielanie, kopiowanie oraz wykorzystywanie przez osoby trzecie jest BEZWZGLĘDNIE zabronione pod groźbą wytoczenia sprawy cywilnoprawnej.

15. Nie wykonujemy wzorów,tatuaży oraz rysunków przygotowanych przez innych artystów. Pracujemy wyłącznie na własnych projektach.

16. Podczas tatuowania nie używamy środków znieczulających bazujących na lidokainie, benzokainie czy innych. Niedopuszczalne jest zaopatrzenie się przez klienta przed sesją w taki środek „własnymsumptem” oraz nie poinformowanie tatuażysty o fakcie zastosowania na „własną rękę”tego typu środku.

17. Zabronione jest aby osoba na której wykonywany jest tatuaż oraz piercing, dotykała narzędzi etc oraz zdezynfekowanego miejsca wykonywania tatuażu czy piercingu.

18. W przypadku jeśli po wykonaniu tatuażu, będzie wymagał korekty/ poprawek jest możliwość umówienia się na jedną wizytę (Darmową) w celu wykonania ów poprawek. Jednak niedłużej niż w terminie jednego miesiąca od daty wykonania. W takiej sytuacji prosimy o przesłanie zdjęcia drogą mailową bądź poprzez Facebook, tatuażu po 2 tygodniach od wykonania w celu weryfikacji.

19. Właścicielem, Studio Tatuażu NIE PO DRODZE jest firma AMAGASP. Z O.O. z siedzibą w 30-527 Kraków, ul. Nadwiślańska 11 lok.328 Nip: 679-313-31-52